Tabela

Tabela nedir?

Tabela:

Kökeni İtalyanca'dan gelen ve oxford'a göre sözlük tanımı tahtadan, sactan vb.den yapılan, üzerinde belirtici, tanıtıcı bir yazı, sayı, im ya da resim bulunan levha. olan firma, kurum, kuruluş ve şirketlerin ismini belirtmeye yarayan genelde panel yada plaka şeklinde, firmaların ismini belirten levhalara Tabela denir.


Tabelacı

Tabelacı Nedir?

Tabelacı:

Yukarıda belirtilen tabela, açıklmasında da olduğu gibi, çeşitli materyallerden tabela imalatı yapan, tabela fiyatları verebilen tabela montajı yapabilen totem tabela, ışıklı tabela, yuvarlak tabela, kutu harf tabela, ve yine totem tabela, ahşap tabela gibi bütün tabela çeşitleri ni üreten tabela imalatını yapan, ışıklı tabela ve ışıksız tabela üretimi yapabilen, tabela üretimi yapan şirketlere tabelacı denir. Tabelacı arayışı olan herkese tabela temin edebilecek kişilere tabelacı denir. Totem tabela kendisi üretebilen tabelacı, yeterli tabela, ışıklı tabela, totem tabela, kutu harf tabela, yuvarlak tabela, tabela örnekleri, tabela fiyatları, led tabela ve tabela üretim atölyesi yeterli demektir.


Tabela Fiyatları

Tabela Fiyatları Nedir?

Tabela Fiyatları Nasıl Hesaplanır?

Işıklı Tabela Fiyatları?

Sizler için yaklaşık olarak Tabela Fiyatlarını taminen belirttik.

  1. Totem Tabela: 6.500₺ ile 99.000₺ aralığında
  2. Kompozit Tabela: 3.500₺ ile 29.990₺ aralığında
  3. Kutu Harf  Tabela: 3.550₺ ile 45.700₺ aralığında
  4. Pilon Tabela: 3.750₺ ile 33.555 aralığında
  5. Eczane Tabelası: 3.500₺ ile 9.250₺ aralığında
  6. Çatı Tabelası: 15.000₺ ile 150.000₺ aralığında
  7. Branda (Vinil) Tabela: 1750₺ ile 100.000₺ aralığında

Tabela Modelleri

34 sonuçtan 1-24 arası gösteriliyor

Sırala:
  • 1
  • 2
Tabela Modelleri

Tabela Modelleri ve Çeşitleri
Işıklı Tabela: İsminden de anlaşılacağı gibi ışıklı reklam malzemelerinin bir araya gelmesiyle üretilen ışıklı reklam tabelasıdır. Şık ve estetik görünüme sahiptir. 7/24 kullanım şekli ile her daim isminizi hedef kitlenize yansıtmaya yardımcı olur.
Kutu Harf Tabela : Ortalama 4-8 cm derinliğe sahip pleksi, paslanmaz, alüminyum ve vb malzemelerden üretilebilir. İsteğe bağlı olarak ışıklı veya ışıksız kullanım tercih edilebilir. Estetik görünüme sahiptir.
Yuvarlak Tabela : Şeklinin yuvarlak olmasından dolayı bu ismi almıştır. Çift taraflı kullanım ile avantajlıdır. Folyo baskı veya kesim kullanılabilir. Kabartma harf kullanımı yaygındır.
Paslanmaz Kutu Harf Tabela : Dış etkenlere karşı dayanıklı olduğundan dolayı uzun ömürlü kullanıma sahiptir. Işıklı kullanımında modern şık bir görüntüye sahiptir.
Pleksi Kutu Harf Tabela :
Alüminyum Kutu Harf Tabela
Totem Tabela : Uzak mesafelerden görünme avantajjına sahiptir. Bir çok cephe de görsel olarak kullanıma sahiptir. Çeşitleri ışıklı veya ışıksız olarak değişebilir. Etkili ve dikkat çekici bir görünüme sahiptir. Totem tabela gerek lokasyonu gerek kullanılan malzeme ve ölçüsü bir çok sebepten ötürü fiyat farkı gösterebilmektedir.
Çatı Tabelası : İsminden anlaşıldığı gibi yüksek binaların örneğin hastanelerin, otellerin, avmlerin ve yüksek katlı binaların en üst katlarında yer alan oldukça uzak mesafeden görünüm avantajına sahip tabelalardır. Markanızın veya işletmenizin adını geniş kitlelere duyurmak ve nerede olduğunuzu belli etmek için çatı tabelası kullanabilirsiniz.
İnşaat Tabelası : Genel olarak şantiye girişlerinde yer alan inşaat yapan firmanın bilgileri ve ruhsatının bulunduğu tabelalara inşaat tabelası denir. İnşaat alanında kullanılan diğer tabelalar uyarıcı tabelalardır.
Eczane Tabelası : Eczane tabelası başka insanlar tarafından kolaylıkla ayırt edilebilmesi için standart hale gelmiş eczanenin isminin yazısılı olduğu tabelalardır. Standart olması insanlarda göz aşinalığı oluşturarak eczanelerin fark edilebilir olmasını sağlamıştır.
Kapı Tabelası : Bina kat girişlerinde ve firma giriş çıkış yönlendirmelerinde bulunurlar. Ofis tabelalarında en çok kullanılan malzemelerin başında pleksi gelir. Bunun dışında farklı bir çok reklam malzemesi kapı tabelası yapımında kullanabilir.
Oyma Tabela : Desen, logo ve yazıların CNC makinası veya lazer makinası ile oyulup ışıklı veya ışıksız kullanım tercihine göre üretilen tabelalardır. Modern görünüme sahiptir. Dilediğiniz yazı veya logonun oyma tekniği kullanılarak şekil vermesi işlemine oyma tabela denir. Modern ve şık bir görünüme sahiptir.
Ahşap Tabela : İsminden de anlaşılacağı gibi ham maddesi ahşaptır. İç ve dış mekanda kullanıma uygun olarak üretilebilir. Farklı yapıları ile dikkat çekici modern görünümlü tabelalardır. Butik kafe ve restoranların sıklıkla tercih ettiği tabela türlerinin başında yer alır. Ahşap tabela tasarımında CNC oyma ve lzer yakma teknikleri kullanılabildiği gibi farklı malzemelerde bir araya gelerek dikkat çekici bir görünüm oluşturur.
Otel Tabelası : Otel, pansiyon, apart vb gibi yerlerde kullanılır. İşletmeniz hakkında mesaj verici özelliğe sahip olabilir. Paslanmaz kutu harf, pleksi kutu harf veya kompozit oyma tabela olarak üretimi yapılabilir. Işıklı kullanım oranı yüksektir.. Böylelikle 7/24 müşterileriniz tarafından fark edilir olarak hedef kitlenize daha hızlı şekilde ulaşabilirsiniz.
Yönlendirme Tabelası : İşaret tabelası olarak da adlandırılır. İç mekan ve dış mekanda kullanılabilen ortak kullanım alanlarının yönünü gösteren tabelalardır. Yapımında çok çeşitli malzemeler kullanılmaktadır.
Avm Tabelası : Alışveriş merkezlerinin dış cephelerinde bulunurlar. Alışveriş merkezi içerisinde ki perakende satış mağazalarının marka isimlerinin yer aldığı tabela türleridir.

Konuşma başlat
Yardım mı lazım?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?